» Egzama en yaygın cilt hastalıklarından biridir.

» Günlük hayatta kullandığımız birçok madde, yiyecek ve içecekler egzamanın dayanılmaz hale gelmesine sebep olabilir.

» Alman biorezonans teknolojisi ile egzama terapilerinde çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

» Yetişkinlerden, bebek ve çocuklara kadar her yaş grubuna uygulanabilen test ve terapilerimizle ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Ücretsiz Danışma İçin Hemen Arayın.

0222 322 22 12


Egzama Nedir?

Egzama, en yaygın cilt hastalıklarından biri olmakla birlikte, çeşitli iç ve dış faktörlere derinin iltihaplı olarak cevap vermesidir. Aynı zamanda sebepleri ve kesin tedavisi ile ilgili tıp dünyasının net cevaplayamadığı bir rahatsızlıktır.

Egzamaya Ne Sebep Olur?

Günlük hayatta kullandığımız birçok madde, yiyecek ve içecekler egzamanın artmasına ve dayanılmaz hale gelmesine sebep olabilir. Egzamaya sabun, nikel, kobalt, parfüm, plastik, sentetik kumaş gibi maddeler sebep olabilir. Ayrıca her gün tükettiğimiz fakat intolerans nedeniyle vücudumuzda yük oluşturan gıdalar da egzamaya sebep olabilir (inek sütü, buğday, şeker..). Biorezonans teknolojisi ile öncelikle egzamaya sebep olan iç ve dış faktörlerin ne olduğunu anlamaya yönelik 6.400 maddeyi kapsayan geniş kapsamlı bir kan testi yapılır. Daha sonra iyileşmeye yönelik terapilere başlanır.

Egzama Vücudun Hangi Organlarında Görülür?

Boyunda, elde ve ayakta, bacaklarda, vajinada egzama herpetikum şeklinde, anüste, kulakta, dudaklarda, avuç içinde, yanakta, burunda, çenede, saçta, alında, sırt ve karında, dizlerde, bilekte, ensede kısacası vücudun birçok bölgesinde egzama görülebilmektedir.

Egzama Kimlerde Oluşabilir?

Gerek yetişkinlerde gerekse bebekler ve çocuklar da dahil neredeyse tüm yaş gruplarında bu rahatsızlığın oluştuğunu gözlemliyoruz. Aslında alerji geçmişi olan herkes bu hastalığa yakalanmak konusunda risk taşır. Genetik yatkınlık ve kalıtsal faktörler de hastalığa yakalanmada önemli etkendir.

Egzama Nasıl İyileşir?

Yapılan kan testi sonuçlara göre kişiye özel terapi programı hazırlanmakta ve haftalık olarak biorezonans terapileri yapılmaktadır. Alman biorezonans teknolojisi sayesinde alerjik egzama, alerjik cilt lezyonları, alerjik astım, atopik dermatit, ciltteki sebepsiz kızarıklıklar ve kaşıntı, gıda maddesi alerjileri gibi birçok rahatsızlıkta, hem yetişkinlerde hem de bebek ve çocuklarda başarı sonuçlar alınabilmektedir.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH