» Kilo almaya sebep olan faktörler, geniş kapsamlı bir kan testi ile saptandıktan sonra biorezonans terapileriyle desteklenerek metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanabilir. Bu sayede verilen kiloların kalıcı olması amaçlanır.

Merkezimizde yapılmakta olan kan testi ve kilo terapileri ile ilgili sorularınız için ve randevu almak için bize 0 222 322 22 12 numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Vücutta stres yaratan ve kilo alınmasına sebep veren konular kan testi sonucuyla belirlendikten sonra, bu unsurlar terapilerle desteklenerek doğal olarak kilo verilmesi amaçlanmaktadır.

Kilo alınmasının veya tüm çabalara rağmen kilo verilememesinin en önemli nedenlerini aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz; bu unsurlar biorezonans kan testi ve terapileriyle etkili bir şekilde çözümlenebilmektedir.

Gıda İntoleransları

Bir çeşit gıda alerjisi de diyebileceğimiz gıda intoleransları herkeste farklı besinlere karşı görülebilir. En sık rastlanan gıda intoleransları arasında buğday, inek sütü, yumurta, balık ve mayalı besinleri sayabiliriz. Gıda intoleransı kavramını kısaca “sürekli tükettiğimiz gıdalara karşı vücudun tepki göstermesi” olarak açıklayabiliriz. Kişi kendi vücudunun hangi gıdaları “yabancı” kabul edip tepki verdiğini bilmeden bunları tüketmeyi sürdürdüğü takdirde, vücut bunları yakmayıp depolamakta ve sonuçta kilo artışı meydana gelmektedir. Bununla birlikte ödem, kabızlık, yemeklerden sonra uyku hali, sürekli yorgunluk, ishal gibi belirtileri de olabilmektedir. Bu gibi şikayetleri olanlara, merkezimizde gıda intolerans testi yaptırmalarını öneririz.

Candida Albicans Mantarı

Normal koşullarda bağırsaklarda vitamin üreten bakterilerle dengede bulunan bir mantar çeşidi olan Candida Albicans mantarı, bağırsak duvarına yapışarak orada yaşar. Aşırı çoğalması ve vücuda dağılması durumunda akut ve kronik pek çok rahatsızlığa sebep olabilmektedir. Candida Albicans mantarının çoğalmasını tetikleyen unsurların başında aşırı antibiyotik kullanımı gelmektedir. Ayrıca rafine un, buğday ve şekerin fazla tüketimi de bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açmakta ve bu mantar türünü besleyerek hızla çoğalmasına yol açmaktadır. Candida Albicans mantarının belirtileri arasında ise kilo alma, ağızda beyaz pamukçuk, aft, şişkinlik, bağırsak krampları, egzama, cilt rahatsızlıkları, anüste kaşıntı, vajinal mantar, sık mesane iltihapları, adet sendromları, halsizlik ve kronik yorgunluk, enerji kaybı, düşük libido, depresyon, konsantre olamama ve alerjik reaksiyonları sayabiliriz. Candida mantarı, biorezonans kan testi ile tespit edilebilmekte ve terapilerle etkili bir şekilde çözümlenebilmektedir. .

Adenovirüs 36 Virüsü

Adenovirüslerin farklı çeşitleri vardır. Bu virüs ishal, idrar yolu enfeksiyonu, nezle, göz iltihabı gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Özellikle bu virüsün Adenovirüs 36 türüne kilolu kişilerde sıklıkla rastlanmış ve yapılan laboratuvar deneylerinde fare ve tavuklarda şişmanlığa neden olduğu anlaşılmıştır. Son araştırmalara göre Adenovirüs 36’nın kök hücreleri etkileyerek yağ hücrelerine dönüştürdüğü de anlaşılmış durumdadır. Her ne kadar hijyenimize dikkat etsek de tamamen korunmak oldukça zordur, örnek olarak yeterince klorlanmamış yüzme havuzlarından bile bulaşabilir. Adenovirüsler, bakterilerin meydana getirdiği enfeksiyonlarla karıştırılabilir ve antibiyotik ile tedavi edilmeye yönelinebilir. Oysa antibiyotikler bakterilere etki eder, virüslere etki etmez.

Adenovirüs 36’nın kan testi ile tespiti ve terapilerle çözümlenmesi için biorezonans yönteminden yararlanabilirsiniz.

Merkezimizde yapılmakta olan kan testi ve kilo terapileri ile ilgili sorularınız için ve randevu almak için bize 0 222 322 22 12 numaramızdan ulaşabilirsiniz.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH